środa, 30 lipca 2014

[194] Ażurowa, bawełniana bluzeczka

Do trzech razy sztuka, czyli parafrazując znane przysłowie - kto wrabia ostatki, ten ma sweter piękny i gładki :)
Moim zdaniem z tych resztek wyszła mi całkiem fajna bluzeczka. Ponadczasowa, bo z bawełny z minionego wieku.Całość powstała bez zszywania. Zaczęłam od góry. Ażurek przy zmianie koloru włóczki tworzy efektowne zygzaki. Fajnie się robiło, fajnie nosi i fajnie pierze. Taka fajna bluzeczka :)

niedziela, 27 lipca 2014

[193] Bawełna zawsze w modzie!

Te sweterki wykonałam z bawełny "zerówki", która przeleżała w czyjeś szafie chyba z pół wieku!!!

Tak, tak, włóczka miała banderolki, które wskazywały na produkcję z minionego wieku. Bawełnę tę dostałam w prezencie. Przeleżała ona w czyjeś szafie, czekając na swoją kolej. I tak oto stałam się twórcą dziejowym. Jak to brzmi patetycznie - twórca dziejowy, ale za sprawą materii, a nie samego dzieła, bo  dzieło jest łopatologiczne i pospolite.
Młodsze Dziecię poprosiło mnie, bym wydziergała prosty, bezszwowy sweterek z "pęknięciem".
Jak zwykle zabrałam się za pracę intuicyjnie i "na oko", więc biały wyszedł mi w rozmiarze 38-40, a łososiowy 36-38.
Wyszło na to, że biały jest mój, blady róż córki.
Wdziałam obydwa, by pokazać, jak się układają na żywym modelu:


I tak mamy sweterki z ponadczasowej włóczki!!!niedziela, 13 lipca 2014

[192] Dywanik z odzysku


Dywanik zrobiony na szydełku, ze starych koszulek pociętych na paski.
Jest to praca plenerowa, gdyż samo cięcie koszulek jest nudne, żmudne i brudne. Drobinki bawełny czepiają się wszystkiego (ja dla wzmocnienia efektu posmarowałam się balsamem). Potem dłubanie mega szydełkiem w pozycji medytującego jogina. A na końcu pytanie - co ja z tym czymś zrobię?
Wytrzepałam, przytargałam do domu i rzuciłam na balkon. Przyszedł pies, obejrzał sobie dokładnie, obwąchał i stwierdził, że może sobie zaanektować jako letnie, balkonowe legowisko. A niech ma i niech mu służy!
Psisko nie lubi leżeć na gołej podłodze i zawsze ładuje tyłek na wszystko, co na tej podłodze leży i służy jako izolator. Może to być plecak, karimata, projekty, mapy, czy ścierka.

Teraz ma to: